اسلام آمریکایی گاهی در قالب انجمن حجتیه

اسلام آمریکایی گاهی در قالب انجمن حجتیه و گاهی در قالب حمایت از عزاداری امام حسین(علیه السلام) ظهور می کند

حجت‌الاسلام و المسلمین قابل: اسلام آمریکایی گاهی در قالب انجمن حجتیه، گاهی در دفاع از مسائل شخصی و تظاهر به دیانت و گاهی نیز در قالب حمایت از عزاداری امام حسین(علیه السلام) در جوامع مختلف ظهور می‌کند.

به گزارش فرقه نیوز، دهمین همایش بسیج و رسانه استان قزوین و پنجمین یادواره شهدای رسانه این استان امروز با حضور سیدمحمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن اجتماعات فرهنگ‌سرای بانو برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی قابل رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان قزوین اظهار کرد: امروز دو مقوله اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی در نقطه مقابل یکدیگر قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به اینکه اسلام ناب محمدی پیوند ناگسستنی بین دنیا و آخرت ایجاد کرده است، افزود: پس از شکست دشمنان در جریان فتح خرمشهر دشمنان این نظام مقدس در اتاق‌های فکر خود اسلام آمریکایی را ایجاد کردند تا از پیشرفت اسلام ناب محمدی جلوگیری کنند و پس از آن نسبت به ترویج آن اقدام کردند.

 

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان قزوین اضافه کرد: اسلام آمریکایی به شکل‌های مختلفی ظهور می‌کند اما همه این اشکال یک هدف اصلی را دنبال می‌کند.
 
قابل با اشاره به اشکال مختلف اسلام آمریکایی ادامه داد: اسلام آمریکایی گاهی در قالب انجمن حجتیه، گاهی در دفاع از مسائل شخصی و تظاهر به دیانت و گاهی نیز در قالب حمایت از عزاداری امام حسین (ع) در جوامع مختلف ظهور می‌کند.

 

وی عنوان کرد: رسانه‌های دنیا در عصر حاضر در ایام محرم و صفر فقط صحنه‌های قمه‌زنی و کارهای خلافی که در برخی از نقاط جهان جلوه می‌کند را به جهانیان نشان می‌دهند و سعی دارند از این طریق دین اسلام را دینی خشن معرفی کنند.

 

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان قزوین تصریح کرد: چهره اخیر اسلام آمریکایی گروه تکفیری داعش است که چهره اسلام تکفیری، زور و پرخاشگری را نشان می‌دهد.

 

قابل گفت: اسلام ناب محمدی که امام راحل و در رأس آن امام علی (ع) از آن دم می‌زد، اسلام امید، نشاط، حرکت، سازندگی، مبارزه و جهاد است.

 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص نقش انقلاب اسلامی در ترویج اسلام ناب محمدی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران توانست کتاب و سنت را جایگزین اسلام خرافه و بدعت، دنیا و آخرت را جایگزین اسلام دنیاپرستی، اسلام رشادت و جهاد را جایگزین اسلام عقود و اسارت و در حقیقت اسلام ناب محمدی را جایگزین اسلام آمریکایی کند.

 

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان قزوین با اشاره به راه‌های مقابله با اسلام آمریکایی افزود: شناخت اسلام به معنای تام و تمامش و تقویت باورهای دینی که وظیفه رسانه‌های ماست یکی از راهکارهای مقابله با اسلام آمریکایی است بنابراین رسانه‌های ما باید در این زمینه با تمام توان خود قلم بزنند.

 

قابل اضافه کرد: باید باور کنیم هنوز بخشی از جامعه ما با اسلام آمریکایی و فرهنگ غربی زندگی می‌کنند، بنابراین نیاز است باورهای اسلامی در جامعه تبیین شود.

 

وی خاطرنشان کرد: شناخت توانمندی‌ها و اعتقاد به اینکه اسلام برای انسان عزت به ارمغان می‌آورد نیز یکی دیگر از راهکارهای مقابله با اسلام آمریکایی به‌شمار می‌رود.

 

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان قزوین با بیان اینکه قبول مسئولیت و تلاش برای انجام تکالیف یکی دیگر از راهکارهای مقابله با اسلام آمریکایی است، عنوان کرد: امروز جامعه ما به روزمرگی عادت کرده در حالی که احساس تکلیف وظایفی است که باید برای آن بکوشیم.

 

قابل تصریح کرد: اسلام هیچ‌گاه نمی‌پسندد پیروانش یک لحظه ایستایی داشته باشند بلکه همواره به فکر پیشرفت و توسعه پیروانش است.

 

وی با اشاره به اینکه شناخت دشمن و شیوه‌های مبارزه آن یکی دیگر از راهکارهای مقابله با اسلام آمریکایی را تشکیل می‌دهد، گفت: شناخت موانع و در معرض دید عموم قرار دادن این موانع، مقاوم بودن در برابر دشمنان و متواضع بودن در برابر دوستان از دیگر راهکارهای مقابله با اسلام آمریکایی است.

 

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان قزوین یادآور شد: امروز در برخی از موارد مشاهده می‌شود بعضی از مردم در برابر دشمنان منعطف بوده و در برابر دوستان مقاوم هستند که این امر موجب شکست می‌شود./ فارس

 


 


/ 0 نظر / 30 بازدید