مهمترین چیزی که در گفتگوهای تلوزیونی آقای رئیس جمهور به چشم می آید حذف عکسهای رهبری می باشد !!

 

img-20140430-wa0000.jpgتاريخ : ۱۳٩۳/۳/۱ | ۱٢:٢٦ ‎ق.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()

مولوی عبدالحمید در توهینی بی سابقه‎ به یکی از مراجع بزرگ تقلید، تلاش کرد تا مواضع ایشان را ناشی کهولت سن و زودباوری اعلام کند.

 

 

 

به گزارش "ندای انقلاب"، تقدیر و حمایت کم سابقه از مولوی عبدالحمید توسط جریانات سیاسی و امنیتی نزدیک به دولت یازدهم که در ماه‎های اخیر موجب شده پای این چهره به رسانه‎های داخلی کشیده شود، زمینه را برای برخی اظهارات وحدت شکن و البته موهن وی نسبت به مراجع عظام تقلید نیز فراهم کرده است، چنانکه وی به تازگی و در یک توهین بی سابقه، بار دیگر وحدت شیعه و سنی را در سیستان و بلوچستان مورد هدف قرار داده و نسبت به یکی از مراجع عظام تقلید سخنان غیرقابل قبولی را بیان کرده است. 
عبدالحمید در گفتگویی که با سایت نزدیک به جریانات سنی تندرو جنوب شرق کشور انجام داده، در پاسخ به این سوال که اخیرا برخی از مراجع و علمای مطرح کشور در خصوص جمعیت اهل‌سنت اظهار نگرانی کرده‌اند؛ علت را در چه می‌بینند و آیا چنین چیزی واقعیت دارد؟، گفته است: سخنان بعضی از علمای برجسته مانند آیت‌الله مکارم شیرازی و امام جمعه محترم مشهد، مایه نگرانی جامعه اهل‌سنت شده است. زیرا هم آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع مطرح در ایران هستند و هم جناب آقای علم الهدی امام جمعه یکی از بزرگترین و مهم‌ترین شهرهای ایران است. این سخنان در نوع خود عجیب است، چون در گذشته چنین سخنانی مطرح نشده است. اظهار نگرانی درباره افزایش جمعیت اهل سنت و یا نگرانی از پیشرفت اهل‌سنت در زمینه‌های فرهنگی و تحصیلی، خرید زمین و سکونت اهل‌سنت در مشهد و شهرهای دیگر، که مایه نگرانی این بزرگواران گردیده است، سخنان بسیار تأسف برانگیزی هستند. زمانی که ما اعتقاد به اخوت اسلامی شیعه و سنی داریم و معتقدیم شیعه و سنی مسلمان، برادر و ایرانی و دو واقعیت هستند؛ نباید چنین سخنانی را بر زبان بیاوریم. 
عبدالحمید در بخش دیگری از اظهارات تحریک آمیزش که در مصاحبه با این سایت منتشر شده، گفته است: متاسفانه برخی می‌خواهند که شیعیان را از این راه تحریک به تکثیر اولاد کنند، ولی این شیوه نادرست است، چراکه تعصبات مذهبی را بالا می‌برد. اگر افرادی چنین قصدی دارند از راه آیات و روایات آنها را تشویق کنند نه با ابراز نگرانی از جمعیت اهل‌سنت. حتی یکی از سخنرانان گفته است از همین امشب تصمیم بگیرید و دست به کار شوید و کلید ۵ تا ۱۴ فرزندی را به نیت ائمه بزنید! این آقایان قبلا کجا بودند؟! تغییر این شیوه یک قرن زمان می‌برد. 
این چهره پر حاشیه در سیستان و بلوچستان افزود: البته خوشبختانه چنین سخنانی در دولت اعتدال‌گرا و حتی در محافل اصول‌گرایان معتدل جایگاهی نداشته و اکثر مردم ایران از این قبیل سخنان خوششان نمی‌آید، اما این نگرانی وجود دارد که این حرف‌ها در میان افراطیون اثرگذار بوده و برای اهل‌سنت مشکلاتی ایجاد شود و افراد افراطی تحت تاثیر این حرف‌ها قرار بگیرند. حتی این نگرانی وجود دارد که این اظهارات منجر به تکرار قتل‌های زنجیره‌ای توسط افراطیون شود. 
عبدالحمید در بخش دیگری از مصاحبه خود گفت: در رابطه با آیت‌الله مکارم شیرازی باید عرض کنم که ایشان کتاب‌های متعددی دارند و ‌بنده با مطالعه بعضی از کتاب‌های ایشان، در هیچ‌کدام از آنها مسایل اختلافی را ندیدم و توهینی به اهل‌سنت صورت نگرفته است و خود ایشان اظهار داشته است که در هیچ یک از کتب ایشان مطلبی علیه اهل‌سنت وجود ندارد. اما برخی اظهارات ایشان در شرایط کنونی برای ما نگران کننده است. زیرا سن ایشان بالا رفته و گزارش‌هایی را که به ایشان می‌دهند زودتر باور می‌کنند و بدون تحقیق آنها را مطرح می‌کنند و گزارش‌هایی که ما در ملاقات با ایشان نیز شنیدیم برای ما نگران کننده و تعجب آور بود. این قبیل سخنان برای وحدت و همچنین برای شخصیت خود ایشان ضرر دارد. در شبکه ولایت که زیر نظر ایشان و به نام ایشان اداره می‌شود،‌ فعالیت این شبکه در جهت تخریب اهل‌سنت است و نه تقریب اسلامی. گرچه گردانندگان شبکه مدعی هستند که توهین نمی‌کنند، اما ناظران بی‌طرف معتقداند که در این شبکه مسایلی بدتر از توهین مطرح می‌شود. 
هر چند پیش از این و در واکنش به حمایت‎های غیرقابل توجیه دولت یازدهم از جریان عبدالحمید در جنوب شرق کشور و تلاش برای معرفی وی به عنوان نماینده اهل سنت در ایران، کارشناسان مسائل قومیت و مذاهب نسبت به ترویج رفتارهای تفرقه افکنانه در این منطقه هشدار داده بودند، اما سخنان امروز عبدالحمید نشان می‎دهد نه تنها این پروسه آغاز شده بلکه جریان مذکور که خود را مستظهر به حمایت دولت می‎بیند، وارد میدان ایجاد تنش‎های مذهبی و قومی شده است، موضوعی که اولین نمونه‎های آن را می‎توان در سخنان امروز عبدالحمید و توهین به مراجع تقلید شیعه برای برانگیختن واکنش‎های مذهبی شیعیان مشاهده کرد. 

منبع: رجانیوز 

 

 تاريخ : ۱۳٩۳/٢/٢٩ | ٦:٢٠ ‎ب.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()تاريخ : ۱۳٩۳/٢/٢٠ | ۱:۱۳ ‎ب.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()تاريخ : ۱۳٩۳/٢/٢٠ | ۱:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()تاريخ : ۱۳٩۳/٢/۱٢ | ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()

فضیلت و اعمال ماه مبارک رجب

ماه رجب و ماه شعبان و ماه رمضان شرافت زیادی دارند و در فضیلت آنها روایات بسیاری وارد شده است. از حضرت رسول (صلى الله علیه و آله) روایت شده که: ماه رجب ماه بزرگ خدا است و ماهى در حرمت و فضیلت به آن نمى‏رسد و جنگیدن با کافران در این ماه حرام است و رجب ماه خدا است و شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امت من است کسى که یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد، موجب خشنودى خدای بزرگ می‌گردد و غضب الهى از او دور می گردد و درى از درهاى جهنم بر روى او بسته گردد.

از حضرت موسى بن جعفر(علیهماالسلام) روایت شده است که: هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد، آتش جهنم یک سال، از او دور شود و هر کس سه روز از آن را روزه بگیرد بهشت بر او واجب می گردد.

و همچنین فرمود که: رجب نام نهرى است در بهشت که از شیر سفیدتر و از عسل شیرین‏تر است. هر کس یک روز از رجب را روزه بگیرد البته از آن نهر بیاشامد.

از امام صادق(علیه السلام) روایت است که حضرت رسول اکرم( صلى الله علیه و آله) فرمود که: ماه رجب ماه استغفار امت من است پس در این ماه بسیار طلب آمرزش کنید که خدا آمرزنده و مهربان است و رجب را "أصب" مى‏گویند زیرا که رحمت خدا در این ماه بر امت من بسیار ریخته مى‏شود پس بسیار بگوئید: «أَسْتَغْفِرُ اللهَ وَ أَسْأَلُهُ التَّوْبَةَ».

ابن بابویه از سالم روایت کرده است که گفت: در اواخر ماه رجب که چند روز از آن مانده بود، خدمت امام صادق(علیه السلام)رسیدم. وقتی نظر مبارک آن حضرت بر من افتاد فرمود که آیا در این ماه روزه گرفته‏اى؟ گفتم نه والله اى فرزند رسول خدا. فرمود که آنقدر ثواب از تو فوت شده است که قدر آن را به غیر از خدا کسى نمى‏داند به درستى که این ماهى است که خدا آن را بر ماه‌هاى دیگر فضیلت داده و حرمت آن را عظیم نموده و گرامی داشتن روزه دار را در این ماه بر خود واجب گردانیده است.

پس گفتم یابن رسول الله اگر در باقیمانده این ماه روزه بدارم آیا به بعضى از ثواب روزه‏داران آن نائل مى‏گردم؟ فرمود: اى سالم هر کس یک روز از آخر این ماه را روزه بدارد خدا او را ایمن گرداند از شدت سکرات مرگ و از هول بعد از مرگ و از عذاب قبر و هر کس دو روز از آخر این ماه را روزه بگیرد از صراط به آسانى بگذرد و هر کس سه روز از آخر این ماه را روزه بگیرد ایمن گردد از ترس بزرگ روز قیامت و از شدت‌ها و هول‌هاى آن روز و برات بیزارى از آتش جهنم به او عطا کنند. و بدان که براى روزه ماه رجب فضیلت بسیار وارد شده است و روایت شده که اگر شخصی قادر بر آن نباشد هر روز صد مرتبه این تسبیحات را بخواند تا ثواب روزه آن را دریابد: سُبْحَانَ الْإِلَهِ الْجَلِیلِ سُبْحَانَ مَنْ لا یَنْبَغِى التَّسْبِیحُ إِلا لَهُ سُبْحَانَ الْأَعَزِّ الْأَکْرَمِ سُبْحَانَ مَنْ لَبِسَ الْعِزََّ وَ هُوَ لَهُ أَهْلٌ .

دعا و نیایش

اعمال مشترک ماه مبارک رجب

اینها اعمالی است که انجام دادن آنها متعلق به همه ماه است و اختصاصى به روز معینی ندارد و آن چند مورد است :

1- در تمام ایام ماه رجب دعای ذیل را که روایت شده امام زین العابدین(علیه السلام) در حجر در غره خواندند، خوانده شود:

"یَا مَنْ یَمْلِکُ حَوَائِجَ السَّائِلِینَ وَ یَعْلَمُ ضَمِیرَ الصَّامِتِینَ لِکُلِّ مَسْأَلَةٍ مِنْکَ سَمْعٌ حَاضِرٌ وَ جَوَابٌ عَتِیدٌ اللَّهُمَّ وَ مَوَاعِیدُکَ الصَّادِقَةُ وَ أَیَادِیکَ الْفَاضِلَةُ وَ رَحْمَتُکَ الْوَاسِعَةُ فَأَسْأَلُکَ أَنْ تُصَلِّىَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تَقْضِىَ حَوَائِجِى لِلدُّنْیَا وَ الْآخِرَةِ إِنَّکَ عَلَى کُلِّ شَىْ‏ءٍ قَدِیرٌ ."ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٢/۱٢ | ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()

گناه شهید نوروزی و دیگر معلمان که مظلومانه در استان سیستان و بلوچستان  شهید یا مجروح شده‌اند، چیست؟

 

تشییع پیکر معلم شهید


معلم شهید جواد نوروزی روز سه شنبه هفته گذشته در شهرستان راسک و در مسیر بازگشت از مدرسه توسط اشرار به شهادت رسید.

این اتفاق در حالی در استان ما افتاد که همه مسئولین درگیر مراسم استقبال از رئیس جمهور در استان بودند و در رسانه ها هم زیاد به این موضوع پرداخته نشد.

نمی دانم که آیا کسی از مسئولین به گوش آقای روحانی رساندند که مشکل اصلی استان ما نا امنی است و حتی جان معلمان دلسوز استان هم از دست تروریست ها در امان نیست.

تروریست ها به قدری گستاخ شده اند که بعد از ربودن مرزبانان عزیز کشورمان اکنون اقدام به ترور معلمان دلسوز استان زده اند و در آینده شاید به ناموس ما هم تجاوز شود.

آقای رئیس جمهور این است مشکل استان که همه را دارد از استان ما فراری می دهد. " امنیت " ...

واقعه جانگداز شهادت مظلومانه معلم عزیز و فداکارمان شهید جواد نوروزی همه مردم استان را داغدار و متأثر کرد. براستی گناه شهید نوروزی و دیگر معلمان عزیزی که در این سال‌ها، مظلومانه در راسک، سرباز و جاهای دیگر شهید یا مجروح شده‌اند، چیست؟

چرا باید معلمان ، این سرمایه‌های معنوی و فرهنگی جامعه که در همه جوامع مورد تکریم و ستایش هستند امروز در نگرانی و اضطراب فزاینده و با بیم از دست دادن جان عزیزشان ادامه خدمت دهند.

این است مزد خدمت دلسوزانه در سخت ترین شرایط اقلیمی وجغرافیایی‌.

 

جا دارد این سوال را الان بپرسیم: مسئولین عزیز برای تامین امنیت معلمین چه اقدامی کرده‌اید؟

 

 تاريخ : ۱۳٩۳/٢/٩ | ٩:۳۸ ‎ب.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()

پنج مرزبان ایرانی در 17 بهمن سال گذشته توسط گروهی مرسوم به جیش‌العدل ربوده و به خاک پاکستان منتقل شد که در ایام تعطیلات نوروز اخباری مرتبط با کشته شدن دانایی‌فر منتشر شد. بعد از آن با رایزنی‌های انجام شده چهار مرزبان آزاد شده و به خاک کشور بازگشتند اما در مورد دانایی‌فر گروه جیش‌العدل اعلام کرد که امکان انتقال جنازه وجود ندارد و بعضی از اخبار هم حاکی از زنده بودن این مرزبان دارد.

 

در سفر رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان روز 26 فروردین 93 خانواده مرزبان دانایی فر در جلسه دیدار با ایثار گران و نخبگان حاضر شدند و در لحظه آغاز سخنرانی رئیس جمهور همسر و فرزند چند ماه این مرزبان نزد او رفتند و گفتند شما ما را از یاد برده اید و برای آزادی و یا روشن شدن وضعیت همسرم کاری نمیکنید من امید به زنده بودن شوهرم دارم و نام فرزند خود را امیدرضا گذاشته ام تا پدرش برگردد و انتظار دارم همان گونه برای آزادی دیگر مرزبانان تلاش کردید برای شوهرم هم تلاش کنید ...رئیس جمهور در پاسخ دستی بر سر فرزند جمشید دانایی فر کشید و گفت ما تلاش خود را می کنیم...

این در حالی است که نه تنها رئیس جمهور حتی هیات همراه هم یادی از این خانواده داغ دیده نکردند و حتی مطلع شدیم شهیندخت مولاوردی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان به همراه دختر حسن روحانی با خانواده مولوی عبدالحمید و احمد نارویی دیدار و درگذشت مولوی احمد نارویی را به خانواده آنها تسلیت گفتند.

آیا این عمل باعث آزرده شدن خانواده مرزبان غیور سیستانی و دیگر خانواده شهدای استان که در حوادث تروریستی استان داغ دیده اند نشده است ؟

آیا این عمل خود باعث تبعیض قائل شدن بین شیعه وسنی در استان نیست ؟ 

ما را ببخش گروهبان که هنوز نمی دانیم که تو زنده ای یا شهید شده ای، در حالی که بارها اشراف اطلاعاتی مان را در مسایل داخلی و منطقه ای به رخ جهانیان کشیده ایم. ما را ببخش که عبدالمالک تروریست را در ارتفاع ده هزار پایی از سطح زمین شناسایی و دستگیر می کنیم، ولی در مقابل آتش کینه برادر کوچکش عبدالرئوف تروریست که تو را هدف قرار داد، کاری از دستمان بر نمی آید. آخر می دانی؟ در آن فقره لازم بود اشراف اطلاعاتی مان را به رخ برخی بکشیم.

تنها کاری از دست ما بر می اید دعا کردن برای سالم بودن جمشید دانایی فر و بازگشت وی به نزد خانواده اش می تواند باشد.

 

 

 تاريخ : ۱۳٩۳/٢/٩ | ٩:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()

السلام علیک ِ یا حضرت فاطمه سلام الله علیها

فاطمه یعنی شرف،یعنی حجاب
فاطمه فخر زنان، روز حساب
فاطمه یعنی رضای کردگار
شاهکار خلقت پروردگارتاريخ : ۱۳٩۳/٢/٩ | ۸:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()

 


تواز تبار بهاری چگونه بی تو بمانم 
شمیم عاطفه داری چگونه بی تو بمانم 
تواز سلاله نوری تو آفتاب حضوری 
به رخش صبح سواری چگونه بی تو بمانم 
تویی که باده نابی و گر نه بی تو چه سخت است 
تمام عمر خماری چگونه بی تو بمانم 
ببار ابر بهاری هنوز شهره شهر است 
کرامتی که تو داری چگونه بی تو بمانم 
بیا به خانه دلها که در فراق تو دل را 
نمانده است قراری چگونه بی تو بمانمتاريخ : ۱۳٩۳/٢/٩ | ۸:٥٧ ‎ب.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()

     

 

اینا پاهاشون رو دادن که ما راهشون رو ادامه بدیم 

مگه نه؟

حق اونا این نبود تاريخ : ۱۳٩۳/٢/٩ | ۸:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()

 

 

123


دو بخش است  و من از بخش دوم بیزارم


به امید اینکه در سال جدید با روشن شدن چشمامون به جمال نورانی امام


 زمان (عج) سال خوبی داشته باشیم و انقام خون مادرمون گرفته بشه 

 


صلوات  

 تاريخ : ۱۳٩۳/٢/٩ | ۸:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()

 

سختی روزگار,حکایت سختی روزگار,سختی زندگی

 

مردی از دست روزگار سخت می‌نالید. پیش استادی رفت و برای رفع غم و رنج خود راهی خواست. استاد لیوان آب نمکی را به خورد او داد و از مزه‌اش پرسید؟ل
آن مرد آب را به بیرون از دهان ریخت و گفت: خیلی شور و غیرقابل تحمل است.
استاد وی را کنار دریا برده و به وی گفت: همان مقدار آب بنوشد و بعد از مزه‌اش پرسید؟
مرد گفت: خوب است و می‌توان تحمل کرد.
استاد گفت شوری آب همان سختی‌های زندگی است. شوری این دو آب یکی ولی ظرفشان متفاوت بود. سختی و رنج دنیا همیشه ثابت است و این ظرفیت ماست که مزه آن را تعیین می‌کند پس وقتی در رنج هستی بهترین کار بالا بردن ظرفیت و درک خود از مسائل است.تاريخ : ۱۳٩۳/٢/٩ | ۸:٤۸ ‎ب.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()

 

شعری که می سرایم ، از عشق جان بسوزد  

 آن جان که عشق رهبر، بر سینه اش بدوزد

 

 

 

ای رهبر عزیزم ، از عشق خود چه گویم    

جانم ز عشق تو سوخت ، جانان بیا به سویم

 

 

 

الحق که لایقت بود ، ای سید حسینی         

گشتی برای مردم ، رهبر پس از خمینی

 

 

 

نامت شبیه حیدر ، عمامه و عبایت            

من قنبر تو باشم ، من را بکن غلامت

 

 

 

دست تو گرچه لمس است ، دستت بده به دستم    

ای کاش روح دستت ، آید درون دستم

 

 

 

شاید که پرتو ماه ، بر صورتت نشسته             

اینگونه می درخشی ، ای روح دل شکسته

 

 

 

با لرزش صدایت ، بغض تو را شنیدم                 

از عشق دیدن تو ، هفت آسمان دویدم

 

 

 

پیمان دشمنی را ، با دشمن تو بستم             

زیرا که باده دادی ، از باده ی تو مستم

 

 

 

هم بیعت حسینم ، هم بیعت امیرم            

 یک جان بگو به جانم ، لب تر کنی بمیرم

 

 

 

تونایب امامی ، بر ما محبتی کن                 

از انتظار یاران ، این جمعه صحبتی کن

 

 

 

او آفتاب و رویت ، مهتاب چشم حضرت       

خورشید آسمان او ، تو ماه عصر حسرت

 

 

 

در آخر کلامم ، یک جمله را بگویم             

یک آرزو برایم ، لبخند تو به رویم

 تاريخ : ۱۳٩۳/٢/٩ | ۸:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()

 اینک فاطمه علیهاالسلام فدک را رها کرده و دیگر سخنى از آن نمى‏گوید. یکى از زنان به عنوان عیادت نزد حضرت آمد، ولى از نظر گرایش به سمت دشمن متمایل بود. حضرت به عنوان آخرین سخنى که درباره‏ى فدک بر زبان آورده به او چنین فرمود: آنگاه که پیامبر صلى اللَّه علیه و آله از دنیا رفت ابوبکر و عمر با جرأت تمام فدک را گرفتند.

 آه که چه ملک (بابرکتى) بود! فدک اعطایى پروردگار بلند مرتبه به پیامبر مناجات‏کننده‏ى با خدا و وفادار بود که آن را براى قوت فرزندان از نسل او و خودم به من بخشیده بود. این مطلب را خدا مى‏دانست و امین او شاهد بود.

اکنون اگر قوت زندگى را از من به زور گرفتند و لقمه‏ى مختصر را هم از من مانع شدند، من صبر بر این ظلم را باعث تقرب به درگاه الهى در روز قیامت مى‏دانم، و خورندگان آن به ظلم، آن را شعله ‏ور کننده ‏ى حمیم در شعله‏هاى جهنم خواهند یافت. این مجموعه، اقدامات دقیقى بود که پس از غصب فدک انجام گرفت.

برنامه‏ى آن از مقام عصمت داده شد و مجرى آن هم خود امیرالمؤمنین و حضرت زهرا علیهماالسلام بودند. این خط سیرى که به ثمر رسید نتیجه‏اش براى آینده‏هاى بلندمدت تشیع باقى ماند که تا همیشه کلامش سکه‏ى تمام عیار است چرا که کلام على و فاطمه علیهماالسلام است، و به همین جهت دشمن عاجزتر از آن است که با تلاشهاى مذبوحانه ‏ى خود بخواهد از غاصب فدک دفاع کند و یا باطلى که خود از به میان آوردنش پشیمان شده دوباره احیا کند. کلام فاطمه و على علیهماالسلام نور است و سخن دشمن ظلمت و تاریکى، و پیداست که ظلمت در مقابل نور محوشدنى است.تاريخ : ۱۳٩۳/٢/٦ | ٩:۳۱ ‎ب.ظ | نویسنده : امیدعلی صوفی | نظرات ()
  • دانلود کتاب | بیا اینجا
  • ساعت فلش

    کد ذکر ایام هفته